I liga kobiet

I liga K: Torunianki nie zachwyciły ale wygrały

dzisiaj, 11:23
Budowlani Toruń (2014/2015)

Dzięki zwycięstwu nad Karpatami Krosno, Budowlani Volley zapewnili sobie spokojne święta. Przynajmniej do soboty pozostaną na fotelu lidera I ligi kobiet i będą mogły z jeszcze większym optymizmem przystąpić do zmagań już w nowym, 2015 roku.

więcejskomentuj ()

I liga K: Kto zdobędzie przedświąteczne punkty?

wczoraj, 09:42
ligi polskie - I liga

Przed siatkarkami grającymi w I lidze ostatni tegoroczny test. W 13. kolejce w większości spotkań można wskazać faworyta "na papierze" w danej parze. Czy świąteczna atmosfera nie wpłynie jednak na pojawienie się kilku niespodziewanych rozstrzygnięć?

I liga K: Joker Świecie lepszy od uczennic ze Szczyrku

16.12.2014, 22:32
Joker Świecie

Trudne warunki rywalkom w kolejnym meczu w I lidze postawiły siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. Podopieczne Andrzeja Pecia walczyły, ale przegrały w  rozegranym awansem meczu 13. kolejki. Teraz uczennice udadzą się na turniej kadetek.

I liga K: Zespoły z dołu tabeli zaskoczyły

15.12.2014, 21:18

Dwa punkty Silesii Volley w Świeciu, jeden punkt Sparty Warszawa w Gorlicach i KS-u Murowana Goślina w Łodzi - zespoły z dołu tabeli I ligi kobiet zaskoczyły w tej kolejce. Pracę stracił dotychczasowy trener Jokera Świecie, a nowym liderem został Zawisza Sulechów.

Aleksandra Elko: I liga w tym sezonie jest bardzo ciekawa

15.12.2014, 17:17
Aleksandra Elko (KS Murowana Goślina)

KS Murowana Goślina po 12 kolejkach zajmuje 8. miejsce w I lidze. Ostatnio był o krok od pokonania wyżej notowanego ŁKS-u i swoją postawą na pewno może być podbudowany. - Zagrałyśmy na swoim, wysokim poziomie - mówi Aleksandra Elko.

I liga K: Budowlani Toruń wywieźli trzy punkty z Jastrzębia-Zdroju

15.12.2014, 15:15
Budowlani Toruń

Siatkarki beniaminka z Jastrzębia-Zdroju nie sprostały Budowlanym Toruń, przegrywając sobotnie spotkanie 1:3. Nie udało się odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa. Zespół z Jastrzębia-Zdroju utrzymał jednak 5. miejsce w ligowej tabeli.

Laura Tomsia: Z meczu na mecz gramy coraz lepiej

15.12.2014, 11:13
Laura Tomsia (KS Murowana Goślina)

Siatkarki KS-u Murowana Gośliny uległy w meczu 12. kolejki drużynie z Łodzi. Goślinianki w czwartym secie trzykrotnie mogły zakończyć spotkanie, ale gospodynie odwróciły jego losy. - Zabrakło nam trochę szczęścia - mówiła atakująca przyjezdnych, Laura Tomsia.

Mariusz Bujek nie jest już trenerem Jokera Świecie

14.12.2014, 23:22
Mariusz Bujek (2013)

W niedzielę zarząd klubu Joker Świecie rozwiązał umowę z trenerem pierwszoligowego zespołu, Mariuszem Bujkiem. Obowiązki trenera przejmie Andrzej Nadolny, który wprowadził zespół wiosną do I ligi kobiet. Joker zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli.

I liga K: Zacięty mecz w Gorlicach, dwa punkty dla Ekstrimu

14.12.2014, 14:54
Ekstrim Gorlice (K) - 2014/2015

Do podziału punktów doszło w meczu Ekstrimu Gorlice ze Spartą Warszawa. Gorliczanki prowadziły 2:1 w setach, ale o ich końcowym zwycięstwie zadecydował dopiero tie-break. Warszawianki były równorzędnym przeciwnikiem dla zespołu z Gorlic.

I liga K: Zawisza Sulechów wygrywa i zostaje nowym liderem

14.12.2014, 11:24
Zawisza Sulechów

Zaledwie trzech setów potrzebowały siatkarki Zawiszy Sulechów, by pokonać Nike Węgrów. Po dwóch setach, w których wyraźnie przeważały sulechowianki, trzeci był zdecydowanie bardziej wyrównany. Dzięki tym trzem punktom Zawisza wskoczył na fotel lidera.

I liga K: Pięciosetowy horror dla Silesii Volley

14.12.2014, 09:04
Silesia Volley

Siatkarki Jokera Mekro Świecie nieudanie rozpoczęły rundę rewanżową. Chociaż prowadziły w meczu z Silesią Volley Mysłowice 2:0 w setach, przegrały trzy kolejne partie i całe spotkanie 2:3, a w tie-breaku wręcz zostały rozbite przez rywalki 1:15.

Izabella Szyjka: Stworzyłyśmy zgraną ekipę

14.12.2014, 00:26
Izabella Szyjka (ŁKS Łódź)

Siatkarki z Murowanej Gośliny niespodziewanie zafundowały trudną przeprawę zawodniczkom ŁKS-u. W tie-breaku lepsze były jednak gospodynie. - Staramy się walczyć do końca, w tym spotkaniu to było widać - powiedziała libero łodzianek, Izabella Szyjka.

I liga K: Karpaty nie pozostawiły złudzeń uczennicom SMS-u

13.12.2014, 23:18
Karpaty Krosno

Od porażki z zespołem z Krosna siatkarki SMS-u PZPS rozpoczęły sezon 2014/2015. Na wstępie rewanżowej części zmagań efekt rywalizacji obu ekip był identyczny. Uczennice ze Szczyrku przegrały we własnej hali w piątek z Karpatami w trzech setach.

I liga K: Siatkarki z Murowanej Gośliny postraszyły faworytki

13.12.2014, 22:45
ŁKS Łódź (K) - 2014/2015

Siatkarki ŁKS-u powoli zaczynają przyzwyczajać swoich kibiców do 5-setowych dreszczowców. Tym razem łodzianki wyszły zwycięsko z pojedynku z drużyną z Murowanej Gośliny, choć przegrywały już 1:2, a w czwartym secie obroniły trzy piłki meczowe.

I liga K: Pora na rewanże

11.12.2014, 22:17

Siatkarki na zapleczu ekstraklasy rozpoczynają rundę rewanżową. Czy mistrzynie jesieni, siatkarki łódzkiego ŁKS-u utrzymają fotel lidera? A może faworyzowany Zawisza potwierdzi przedsezonowe typowania? Runda rewanżowa zapowiada się niezwykle ciekawie.

Apetyt ŁKS-u rośnie w miarę jedzenia

10.12.2014, 16:08

- Nie brałem czegoś takiego nawet pod uwagę. Wiadomo, że zawsze trzeba wierzyć w swoją drużynę, bo dziewczyny walczą, ale trzeba patrzeć na umiejętności - mówi Hubert Hoffman, prezes siatkarskiego ŁKS-u Commercecon.

Mariusz Wiktorowicz odchodzi z Zawiszy Sulechów

09.12.2014, 20:28
Mariusz Wiktorowicz (2013)

Kilka dni temu, 3 grudnia Mariusz Wiktorowicz złożył rezygnację z funkcji dyrektora sportowego MLKS-u Roltex Zawisza Sulechów. Nie jest on już zatem pracownikiem klubu, który obecnie jest wiceliderem rozgrywek na zapleczu Orlen Ligi.

I liga K: ŁKS wygrał pierwszą rundę, ścisk w czołówce

08.12.2014, 16:31

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego okazały się najlepsze na półmetku rundy zasadniczej I ligi kobiet. W tabeli lepszym bilansem setów wyprzedzają zespół Zawiszy Sulechów, który pokonały w sobotę 3:2. W czołówce tabeli nadal ciasno.

Łodzianki zadowolone z pierwszej rundy

08.12.2014, 12:22
Agnieszka Wołoszyn (2012)

Siatkarki ŁKS-u po zwycięstwie z Zawiszą Sulechów zostały mistrzyniami pierwszej rundy fazy zasadniczej I ligi kobiet. - Cieszymy się, że do tej pory przegrałyśmy tylko jeden mecz - mówi Agnieszka Wołoszyn, atakująca i najlepsza punktująca z łodzianek.

I liga K: Nike rozbiła w Węgrowie faworyta z Torunia

08.12.2014, 10:15

Ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek nie był udany dla toruńskich siatkarek. Budowlani po słabej grze przegrali z Nike w Węgrowie, notując na swoim koncie drugą porażkę w tym sezonie. W dwóch pierwszych setach Nike wręcz rozbiła rywali.

Anna Sołodkowicz: Trudno wytypować faworyta tej ligi

07.12.2014, 19:43
Anna Sołodkowicz (2012)

Siatkarki Zawiszy Sulechów poległy po bardzo zaciętym pojedynku z miejscowym ŁKS-em i straciły fotel lidera na rzecz łodzianek. - Są co najmniej 3-4 zespoły, które będą toczyły bój o najwyższe cele - mówi Anna Sołodkowicz, przyjmująca sulechowianek.

I liga K: Joker Świecie zdecydowanie lepszy od Sparty

07.12.2014, 18:43

W 11. kolejce rozgrywek zaplecza Orlen Ligi siatkarkom Sparty Warszawa nie udała się wyprawa do Świecia. Podopieczne Agaty Szustowicz nie sprostały beniaminkowi I ligi kobiet, przegrywając dość szybko w trzech setach.

I liga K: Siatkarki SMS-u ponownie bliskie zwycięstwa

07.12.2014, 14:21

Pięciu setów potrzebowały gospodynie, siatkarki Silesii Volley Mysłowice, na pokonanie zawodniczek z SMS-u PZPS Szczyrk. Wyrazy uznania obu ekipom należą się szczególnie za walkę w tie-breaku, który zakończył się wynikiem 22:20.

I liga K: Jastrzębianki podtrzymują zwycięską passę

07.12.2014, 12:50
Jarosław Bodys (PLKS Pszczyna)

Siatkarski KS-u Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna wygrały trzecie spotkanie z rzędu. Tym razem ekipa trenera Jarosława Bodysa nie okazała się zbyt gościnna dla zespołu Karpat Krosno. Jastrzębianki wygrały bez straty seta i utrzymały piąte miejsce w tabeli.

Aleksandra Filip: Staramy się walczyć o każdą piłkę

07.12.2014, 09:57