I liga kobiet

Przed 8. kolejką I ligi kobiet

dzisiaj, 09:54
ligi polskie - I liga

Derbowy mecz w Toruniu pomiędzy Budowlanymi a Jokerem Świecie wydaje się być najciekawszym wydarzeniem rozpoczynającej się już w piątek 8. kolejki I ligi kobiet. Spore zainteresowanie budzi również spotkanie zespołów z dołu tabeli w Murowanej Goślinie.

więcejskomentuj ()

Daria Bąkowska: Ciężko występować w roli faworyta

18.11.2014, 22:34
Budowlani Toruń

Daria Bąkowska to nowa zawodniczka w Budowlanych Volley Toruń. Libero toruńskiego zespołu musiała szybko wkomponować się w zespół. Zawodniczka dla klubowej strony opowiedziała o dwóch ciężkich meczach w Mysłowicach i Węgrowie.

I liga K: Tylko jeden dłuższy mecz w 7. kolejce spotkań

17.11.2014, 17:47

W 7. kolejce rozgrywek I ligi kobiet drużyny z czołówki zgodnie wygrały swoje mecze. Najcenniejsze zwycięstwo odniosły siatkarki ŁKS-u Łódź, które pokonując Nike Węgrów, uciekły rywalkom w tabeli. Tylko w jednym meczu rozegrano więcej niż trzy sety.

I liga K: ŁKS pokonał w trzech setach Nike Węgrów

15.11.2014, 23:07
ŁKS Łódź (K) - 2014/2015

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały ważny mecz z Nike Węgrów. Łodzianki we własnej hali pokonały rywala w trzech setach i tylko w drugiej partii wynik był przez chwilę zagrożony. Było to już szóste zwycięstwo beniaminka z Łodzi w tym sezonie.

I liga K: Cenne zwycięstwo goślinianek w meczu z SMS-em PZPS

15.11.2014, 22:33

Wciąż bez zwycięstwa w pierwszej lidze kobiet pozostaje zespół duetu trenerskiego Wiesława Popika i Andrzeja Pecia. W siódmej kolejce spotkań SMS PZPS Szczyrk przegrał w trzech setach z Klubem Sportowym z Murowanej Gośliny.

I liga K: W pojedynku beniaminków Ekstrim rozbił Jastrzębie Borynia

15.11.2014, 21:33
Ekstrim Gorlice (K) - 2014/2015

Nadspodziewanie łatwo KRS Ekstrim Gorlice poradził sobie z zespołem Jastrzębia Borynia PLKS-u Pszczyna. Podopieczne Grzegorza Silczuka wygrały ze śląskim beniaminkiem w trzech setach, tracąc przy tym tylko 47 małych oczek.

I liga K: Joker w lidze pokonał Karpaty, teraz czeka na Zawiszę

15.11.2014, 20:13
Joker Świecie

W Świeciu zmierzyły się dwa zespoły, które dotąd znajdowały się w środkowej części tabeli I ligi kobiet. Miejscowy Joker pokonał 3:1 Karpaty Krosno, awansując na 5. miejsce zaplecza Orlen Ligi. Jutro beniaminek zagra mecz w Pucharze Polski.

I liga K: Budowlani wciąż niepokonani, zła passa Silesii Volley trwa

15.11.2014, 19:35

Podopieczne Mariusza Soi po 7 kolejkach spotkań pozostają niepokonane. Tym razem siatkarki z Torunia zmierzyły się z mysłowicką Silesią Volley, wygrywając w trzech setach. Niewiele brakowało, aby silesianki rzutem na taśmę wyszły zwycięsko z trzeciej partii.

I liga K: Zawisza wywiózł trzy punkty z Warszawy

15.11.2014, 17:26
Zawisza Sulechów

Trzy punkty do swojego dorobku punktowego dopisały siatkarki sulechowskiego Zawiszy. Podopieczne Marka Mierzwińskiego w Warszawie zmierzyły się ze Spartą, wygrywając w trzech setach. Najbardziej zacięty przebieg miała druga odsłona meczu.

Przed 7. kolejką I ligi kobiet - emocje gwarantowane

14.11.2014, 14:55

W obecnym sezonie rozgrywki I ligi kobiet są niezwykle interesujące. Emocji nie powinno także zabraknąć w siódmej kolejce, a najciekawiej w niej zapowiadają się starcia w Gorlicach, Łodzi oraz Świeciu. A czy Budowlani obronią fotel lidera?

Ewa Cabajewska i Magdalena Tekiel dołączyły do Sparty Warszawa

11.11.2014, 17:30
Ewa Cabajewska

Dwie nowe zawodniczki zasiliły pierwszoligowy zespół Sparty Warszawa. W ostatnim starciu z Budowlanymi Toruń, które spartanki przegrały 0:3, w szeregach ekipy trener Agaty Szustowicz pojawiła się Magdalena Tekiel i Ewa Cabajewska.

Rafał Kalinowski: Marzyliśmy o lepszym początku sezonu

11.11.2014, 14:31
Rafał Kalinowski

- Marzyliśmy o zdecydowanie lepszym początku sezonu, niestety jest tak, jak jest i musimy sobie z tym poradzić - powiedział Rafał Kalinowski, trener Silesii Volley MSK MOSiR Mysłowice, która obecnie zajmuje 11. miejsce w tabeli I ligi kobiet.

I liga K: Ścisk w czołówce tabeli

11.11.2014, 10:12

Coraz ciaśniej robi się w czołówce tabeli I ligi kobiet. Po meczach minionego weekendu nowym liderem został zespół Budowlanych Toruń, który ma dwa punkty przewagi nad grupą pościgową i tylko cztery nad 7. drużyną. Pierwszy punkty zdobył SMS PZPS Szczyrk.

I liga K: Ekstrim stracił fotel lidera po porażce w Węgrowie

10.11.2014, 18:13

W tak wyrównanej stawce zespołów w I lidze kobiet nikt nie może jak na razie dłużej pozostać na fotelu lidera. W sobotę pierwsze miejsce stracił w Węgrowie Ekstrim Gorlice, który przegrał z miejscową Nike po tie-breaku i wylądował na... 4. miejscu.

I liga K: Pierwszy punkt SMS-u PZPS Szczyrk

10.11.2014, 08:43

W zaległym spotkaniu z 2. kolejki I ligi kobiet Joker Mekro Świecie pokonał w niedzielę SMS PZPS Szczyrk, ale tylko 3:2. Dla podopiecznych trenera Wiesława Popika to pierwszy, niezwykle cenny punkt w tym sezonie rozgrywek I ligi.

I liga K: Zawisza Sulechów znów górą

09.11.2014, 18:29

Zespół KS-u Murowana Goślina podejmował na wyjeździe MLKS Zawisza Sulechów. Było to drugie spotkanie tych drużyn w odstępie zaledwie siedmiu dni. Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego w tym meczu miały zagrać dużo lepiej, ale im nie wyszło.

I liga K: Joker wygrał w Jastrzębiu-Zdroju po tie-breaku

08.11.2014, 23:09

Pięciosetowe spotkanie stoczyły ze sobą w sobotnie popołudnie zespoły Jastrzębia Borynii PLKS Pszczyna oraz Jokera Świecie. W meczu beniaminków I ligi kobiet ostatecznie lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały 15:6 w tie-breaku i zgarnęły dwa punkty.

I liga K: Siatkarki ze stolicy bez szans w starciu z liderkami I ligi

08.11.2014, 22:51

Siatkarki Budowlanych Toruń w I lidze kobiet nie mają sobie równych. W szóstej kolejce spotkań w imponującym stylu pokonały we własnej hali drużynę Sparty Warszawa i z dorobkiem 15 punktów są na czele tabeli zaplecza Orlen Ligi.

I liga K: ŁKS Łódź nie miał problemów w Szczyrku

08.11.2014, 17:50

Zespół SMS-u PZPS I Szczyrk jak na razie w I lidze kobiet jest dostarczycielem punktów. Tym razem z okazji na kolejne trzy punkty skorzystały siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, które w meczu 6. kolejki pewnie wygrały w Szczyrku 3:0.

I liga K: Czy szósta kolejka przemebluje tabelę?

06.11.2014, 16:17

Obecna sytuacja w tabeli I ligi siatkarek jest bardzo ciekawa. W czołówce zestawienia znajduje się sześć zespołów, czyli tak naprawdę połowa występujących w rozgrywkach drużyn. Najbliższa kolejka wszystko jednak zmieni, pytanie: jak bardzo?

Marta Wellna: Z meczu na mecz będziemy bardziej zgrane

06.11.2014, 14:29

Po pięciu kolejkach w tabeli I ligi siatkarek ścisk, a na trzeciej pozycji znajduje się ekipa z Sulechowa. - Mamy bardzo dobre zawodniczki w zespole, które same w sobie są gwarancją wysokiego poziomu ligowego - uważa Marta Wellna.

Katarzyna Wąsowska: Nie można być łapczywym

06.11.2014, 10:55

O dobrym początku rozgrywek zespołu Ekstrim Gorlice w I lidze kobiet opowiada Katarzyna Wąsowska. - Początek ligi był dla nas bardzo dobry, chyba każdy jest zadowolony - komentuje siatkarka. - Zobaczymy po pierwszej rundzie, jak to będzie wyglądać.

Roksana Brzóska: Liga jest wyrównana i nieobliczalna

03.11.2014, 10:52

Roksana Brzóska rozpoczęła mecz z Zawiszą Sulechów w kwadracie dla rezerwowych, jednak w trakcie spotkania trener Mariusz Soja postanowił skorzystać z jej usług, zmieniając Ewelinę Krzywicką. Zawodniczka Budowlanych wykorzystała swoją szansę.

I liga K: W zaległym meczu Budowlani Toruń lepsi od Zawiszy

30.10.2014, 23:07

Po ponad dwugodzinnym boju siatkarki Budowlanych Toruń pokonały 3:2 Zawiszę Sulechów, jednego z faworytów I ligi. Było to zaległe spotkanie z 4. serii rozgrywek. Torunianki jako jedyne są niepokonane w I lidze kobiet i zajmują w tabeli 2. miejsce.

I liga K: Miniony weekend odmienił tabelę zaplecza ekstraklasy

27.10.2014, 22:31

Tylko Budowlani Toruń pozostają zespołem, który w tym sezonie nie doznał jeszcze goryczy porażki. W sobotę w trzech setach rozstrzygnął się hit 5. kolejki w Gorlicach. Emocji nie brakowało również w Murowanej Goślinie oraz w Świeciu.

Podziel się linkiem: facebook twitter gg wykop google