Wszystkie aktualności

Łukasz Pietrzak: Cieszę się, że mogę pomóc zespołowi

dzisiaj, 21:58
ligi polskie - I liga

Młody Łukasz Pietrzak na pewno był wyróżniającą się postacią w ekipie Espadonu Szczecin i zasłużenie zdobył nagrodę MVP. Seria jego zagrywek okazała się kluczowa w czwartym secie spotkania z Wartą Zawiercie, wygranego przez szczecinian 3:2.

więcejskomentuj ()

Benjamin Toniutti w Zenicie Kazań, w Ravennie znaleźli następcę

dzisiaj, 21:39
liga włoska (M)

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami rozgrywający CMC Ravenny i reprezentacji Francji - Benjamin Toniutti zamienia włoska Serię A na rosyjską Superligę. Skusiła go oferta Zenitu Kazań, włodarze klubu z Ravenny znaleźli już następcę Francuza.

Katie Carter: Zaprezentowałyśmy naszą grę

dzisiaj, 21:29
Muszynianka Muszyna (K) - 2014/2015

Muszynianki doprowadziły do niespodzianki i pokonały w trzech setach brązowe medalistki poprzedniego sezonu Orlen Ligi. - Postanowiłyśmy zaszaleć i po prostu bawić się siatkówką -  podzieliła się wrażeniami po tym spotkaniu Katie Carter.

Młoda Liga: Bydgoszczanie i rzeszowianie nie gubią punktów

dzisiaj, 20:56
Młoda Liga

9. kolejka rywalizacji Młodej Ligi nie przyniosła większych przetasowań. Walczący o fotel lidera siatkarze Transferu Bydgoszcz i Resovii Rzeszów dopisali na swoim koncie kolejne oczka. Triumfując 3:1 obie drużyny zgarnęły pełną pulę.

PlusLiga: Skra wraca na fotel lidera, pierwsza porażka Resovii

dzisiaj, 20:45

Kibice śledzący wydarzenia 11. kolejki PlusLigi nie mogli narzekać na nudę - Resovia doznała pierwszej porażki w tym sezonie, a w Częstochowie ewakuowano widzów z powodu alarmu i mecz trwał 160 minut. Na fotel lidera wróciła Skra Bełchatów.

Orlen Liga: W starciu beniaminków lepsze rzeszowianki

dzisiaj, 20:07
Developres Rzeszów (K) - 2014/2015

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. liczyły na to, że w Rzeszowie są w stanie zdobyć kolejne punkty do ligowej tabeli. Podopieczne Marcina Wojtowicza potrzebowały całego seta, by odnaleźć swój rytm gry, potem były już jednak nie do zatrzymania.

Mateusz Mika: Szczęście było po naszej stronie

dzisiaj, 18:53
Mateusz Mika (2014)

Zacięte spotkanie obejrzeli kibice w hali Gdynia Arena, w której Lotos Trefl pokonał po tie-breaku wicemistrza kraju. - Dobrze wykorzystaliśmy czas w ostatnim tygodniu, dobrze go przepracowaliśmy i po prostu byliśmy w formie - powiedział Mateusz Mika.

Agata Sawicka: Będziemy chciały dobrze się bawić

dzisiaj, 17:44
Agata Sawicka (Impel 2014/2015)

- Wychodzimy na boisko i dajemy z siebie wszystko. Jeśli uda się wyszarpać punkt albo wygrać, to będzie kapitalnie - mówi o wtorkowym meczu z Eczacibasi Stambuł w Lidze Mistrzyń libero Impelu Wrocław, Agata Sawicka.

Rafał Szymura: Zobaczymy, co uda się osiągnąć

dzisiaj, 17:00
Rafał Szymura

- Chcielibyśmy zagrać w play-off, a jak będzie, to czas pokaże. Szansę na to mamy, ale zdecydowanie musimy poprawić swoją grę, bo popełniamy za dużo błędów - przyznał Rafał Szymura, przyjmujący akademików z Częstochowy.

Artur Szalpuk: Cudów od siebie nie wymagam

dzisiaj, 16:28
Artur Szalpuk (2013)

- Nie podniecam się tym za bardzo, ale oczywiście jest to dla mnie wyróżnienie, jestem z tego zadowolony - powiedział o powołaniu przez trenera Antigę na konsultację szkoleniową do Spały Artur Szalpuk, młody siatkarz AZS Politechniki Warszawskiej.

Zaostrza się walka o ósemkę - podsumowanie 10. kolejki Krispol Ligi

dzisiaj, 16:03

Coraz ciekawiej robi się w I lidze mężczyzn. Interesująca walka toczy się o czołowe lokaty w tabeli, ale coraz więcej drużyn ma apetyt na włączenie się do rywalizacji o czołową ósemkę. Jedynie Caro i Avia wciąż nie potrafią przerwać serii porażek.

LM: Mission impossible Impelu - do Wrocławia przyjedzie Eczacibasi

dzisiaj, 15:16
Impel Wrocław (K) - 2014/2015

Już jutro siatkarki Impelu Wrocław zainaugurują zmagania w Lidze Mistrzyń przed własną publicznością. Zadanie będą miały bardzo trudne, gdyż do stolicy Dollego Śląska przyjedzie jeden z najsilniejszych zespołów Starego Kontynentu, Eczacibasi Stambuł.

Adrian Mihułka: Czasami brakuje nam cierpliwości

dzisiaj, 14:30
Victoria Wałbrzych

- Chłopaki, pomimo młodego wieku, potrafili momentami grać naprawdę mądrze, przez co stawili nam solidny opór. Cieszymy się z trzech punktów, bo jeszcze nie jeden zespół w Spale je straci - mówi po wygranej nad SMS-em libero Victorii, Adrian Mihułka.

Jakub Jarosz chwalony przez trenera Heynena

dzisiaj, 13:18
Vital Heynen (2014)

- Pewność siebie w siatkówce to ważna rzecz. Kiedy nie ma grania na całą siłę, rywal ma łatwiej. Może zablokować atak albo obronić i wyprowadzić kontratak. Z Jastrzębiem szliśmy do końca - mówi po meczu z Jastrzębskim Węglem Jakub Jarosz.

I liga K: Czołówka nie zwalnia i pewnie wygrywa

dzisiaj, 12:29

Wszystkie cztery czołowe drużyny tabeli I ligi kobiet odniosły pewne zwycięstwa za trzy punkty, stąd też na górze tabeli bez zmian. Cenną wygraną zanotowały siatkarki z Murowanej Gośliny, które pokonały Spartę Warszawa i awansowały na 8. miejsce.

I liga K: Tym razem punkty ze Szczyrku wywiozła Nike Węgrów

dzisiaj, 11:30

SMS PZPS Szczyrk wciąż pozostaje bez wygranej w rozgrywkach I ligi kobiet. W sobotę uczennice SMS-u poległy w trzech setach, przegrywając we własnej hali z Nike Węgrów. Podopieczne trenera Roberta Kupisza po tym meczu awansowały na 5. miejsce w tabeli.

II liga K: AZS AWF Warszawa nie dał szans łódzkim juniorkom

dzisiaj, 10:48
AZS AWF Warszawa

AZS AWF Warszawa w tym sezonie spisuje się wyśmienicie. Po pewniej sobotniej wygranej z juniorkami ŁKS-u II SMS MG13 Łódź po I fazie rundy zadaniczej zajmuje 2. miejsce w tabeli gr. 3 II ligi kobiet, mając na koncie tylko jedną porażkę.

Maciej Dobrowolski: Walka była, zabrakło umiejętności

dzisiaj, 09:22
Maciej Dobrowolski (AZS Olsztyn)

- Walka była, natomiast zabrakło nam umiejętności - mówił po porażce w Radomiu kapitan AZS-u Olsztyn, Maciej Dobrowolski.  - W naszym wykonaniu to spotkanie było średnie, ale najważniejsze są trzy punkty - twierdzi Daniel Pliński, kapitan Czarnych.

II liga M: Wołominianie lepsi w starciu Huraganów

dzisiaj, 09:05
ligi polskie - II liga

Huragan Wołomin przełamał serię dwóch porażek, pokonując w trzech setach Huragan Międzyrzec Podlaski. Pomimo wygranej podopieczni trenera Pawła Blomberga nadal zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Nowym liderem grupy IV zostało Centrum Augustów.

II liga K: Zwycięska passa Sokoła trwa

dzisiaj, 08:44
Sokół 43 Katowice

Siatkarki Sokoła 43 AZS AWF Katowice nie zwalniają tempa. Podopieczne Krzysztofa Zabielnego wygrały bez straty seta spotkanie z MKS-em Świdnica i utrzymały pozycję liderek grupy 2 II ligi kobiet. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo sokolanek.

Ligue A: AS Cannes nadal bez porażki

dzisiaj, 08:22
Francja

Siódme z kolei zwycięstwo odniosło AS Cannes, które w meczu na szczycie pokonało bez straty seta Ajaccio. Kolejność pierwszej trójki pozostała bez zmian - AS Cannes, Ajaccio i Paris Volley, tak samo jak bez zmian pozostał zerowy dorobek punktowy Tourcoing.

Malwina Smarzek: Nie nawiązałyśmy walki

wczoraj, 23:03
Malwina Smarzek (Polska 2013)

- Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że to Chemik jest faworytem, jednak to nie zwalniało nas z obowiązku walki o każdy kolejny punkt - powiedziała  po porażce z mistrzyniami Polski Malwina Smarzek, która w sobotę zadebiutowała w Orlen Lidze.

Raport z Austrii: „Polskie” starcie dla wicemistrza Austrii

wczoraj, 22:14
Stanisław Wawrzyńczyk, Sławomir Zemlik

W 8. kolejce rywalizacji ligi austriackiej doszło do „polskiego" pojedynku. Po dwóch stronach siatki spotkali się reprezentujący barwy wicemistrza Austrii Sławomir Zemlik i Stanisław Wawrzyńczyk oraz grający w Waldviertel Bartłomiej Gajdek i Michał Peciakowski.

Magdalena Damaske: Mamy okazję do rozegrania wielu spotkań

wczoraj, 22:01
Magdalena Damaske (2013)

Atom Trefl Sopot w Młodej Lidze Kobiet kroczy od zwycięstwa, w sobotę w trzech setach, ale po zaciętej walce pokonał zespół z Polic. Dla młodych zawodniczek stworzone dopiero w tym sezonie rozgrywki są okazją do zdobywania cennego doświadczenia.

PlusLiga: Trzy punkty dla Czarnych w meczu z AZS-em Olsztyn

wczoraj, 18:56 (aktualizacja: wczoraj, 21:35)
Czarni Radom (2014/2015)

Siatkarze Czarnych Radom pokonali 3:1 AZS Olsztyn i zgarnęli cenne trzy punkty. Radomianie mieli spore problemy w drugiej partii spotkania, w pozostałych trzech jednak pewnie wygrali i umocnili się na 9. miejscu w tabeli PlusLigi.

Wszyscy zgodni - w Dąbrowie Górniczej decydowała zagrywka

wczoraj, 20:55
mikrofony - do wypowiedzi

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z BKS-em Bielsko-Biała, a kluczem do zwycięstwa była zagrywka. - Ten mecz wygrała ta drużyna, która dobrze zagrywała - przyznała po zakończonym spotkaniu Małgorzata Lis, kapitan BKS-u. Zgodziła się z nią Eleonora Dziękiewicz.

PlusLiga: Podział punktów w meczu na szczycie

wczoraj, 20:23 (aktualizacja: wczoraj, 20:39)
Trefl Gdańsk (M) - 2014/2015

Mecz Trefla Gdańsk z Resovią Rzeszów elektryzował kibiców siatkówki w Polsce przed tym weekendem. Gdańszczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale rzeszowianie w tie-breaku mieli już kilka piłek meczowych. Ostatecznie dwa punkty zgarnął Trefl.

Giuseppe Cuccarini: Jestem zadowolony z tego, co zespół pokazał

wczoraj, 20:23
Giuseppe Cuccarini (Chemik Police)

O sobotnim meczu Chemika Police z Legionovią na pewno nie można powiedzieć, że był wyrównany. Mistrzynie Polski okazały się zespołem zdecydowanie lepszym.  Oto co na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli przedstawiciele obu zespołów.

I liga M: Camper Wyszków jest nie do zatrzymania

wczoraj, 20:02
Camper Wyszków

Kęczanin Kęty przegrał w Wyszkowie z liderującym w I lidze siatkarzy Camperem 1:3, ale przy odrobinie determinacji mógł być pierwszym zespołem, który urwał zdecydowanemu faworytowi rozgrywek punkt. Camper niepodzielnie rządzi w I lidze.

I liga M: Stal Nysa pewnie pokonała "czerwoną latarnię" tabeli

wczoraj, 19:33
Stal Nysa

Siatkarze z Nysy nie mieli problemów z pokonaniem we własnej hali najsłabszej drużyny rozgrywek I ligi mężczyzn - Avii Świdnik. Zwyciężyli w 70 minut. Po 10 kolejkach Stal Nysa jest już na 4. miejscu, a Avia zamyka ligową tabelę z 2 punktami na koncie.

Bogdan Serwiński: Gramy coraz lepiej i cieszymy się ze zwycięstw

wczoraj, 19:11
Bogdan Serwiński (2013)

- Na razie pracujemy, szlifujemy to, co wychodzi dobrze i cieszymy się meczami. Dopiero po pierwszej rundzie będzie można coś więcej powiedzieć. Choć to i tak dość złudne, bo dochodzą kwestie losowe - mówi trener Polskiego Cukru Muszynianki, Bogdan Serwiński.

Orlen Liga: W Dąbrowie Górniczej po tie breaku lepsze miejscowe

wczoraj, 16:58 (aktualizacja: wczoraj, 17:27)
BKS Bielsko-Biała (K) - 2014/2015

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza po emocjonującej pięciosetowej walce pokonały BKS Bielsko-Biała. Przyjezdne miały swoje szanse, jednak pozwoliły dojść do głosu rywalkom. Dąbrowianki wróciły do gry mimo przegranego do 13 drugiego seta.

Michał Filip: Nie odpuszczamy

wczoraj, 17:17
AZS Politechnika Warszawska

Wczorajsze starcie AZS-u Politechniki Warszawskiej z  MKS-em Banimexem Będzin skończyło się pomyślnie dla gospodarzy. - Pokazaliśmy po prostu, że jesteśmy lepszą drużyną - mówił po meczu warszawski atakujący, Michał Filip.

Marek Kardoš: Trzeba być cierpliwym

wczoraj, 17:09
Marek Kardos (2014)

- To kwestia doświadczenia, musimy rozegrać sporo spotkań i do tego naprawdę trudnych. Niestety przeciwnik tutaj pokazał swoje możliwości - o meczu i przyczynach przegrywanych końcówek poszczególnych setów Strefie Siatkówki mówił Marek Kardoš.

Andrew John Nally: Będziemy musieli utrzymać równy poziom

wczoraj, 14:55
Transfer Bydgoszcz (M) - 2014/2015

- Zespołowość pomogła nam w tych decydujących momentach wygrać. Nasi przeciwnicy grali równie dobrze, ale my okazaliśmy się odporniejsi w końcówkach - swoją opinią po wygranej podzielił się ze Strefą Siatkówki przyjmujący bydgoskiej drużyny.

Podziel się linkiem: facebook twitter gg wykop google